Hakkımızda

WORLDEF

WORLDEF, 2017 yılında Ömer Nart tarafından kurulan uluslararası e-ihracat platformudur. E-ihracat ekosisteminde Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası eğitim, etkinlik ve danışmanlık organizasyonu olan WORLDEF, TİM ve Ticaret Bakanlığı desteğiyle Türkiye’nin üretim gücü ve kapasitesini e-ihracat ile geliştirmeye odaklanmıştır. Türkiye’yi bölgesel bir e-ticaret merkezi haline getirme vizyonu taşımaktadır. E-ihracatı KOBİ’lere ve perakende markalarına daha ulaşılabilir yapmayı hedeflemektedir.

Türkiye İş Bankası, 2019 yılında WORLDEF’in ana iş ortağı; TRT ise ana medya sponsoru olmuştur. Diğer yandan, MasterCard, Google, DHL ve UPS gibi uluslararası şirketler WORLDEF’i desteklemiştir. Bu çerçevede WORLDEF öncülüğünde, Türkiye’nin ve bölgenin ilk e-ihracat konferansı Ağustos 2017 tarihinde organize edilmiştir. Nisan 2018, Aralık 2018 ve Mayıs 2019 tarihlerinde de sınır ötesi e-ticaret ekosisteminden binlerce sektör çalışanının katıldığı WORLD E-COMMERCE FORUM etkinlikleri organize edilmiş; bu forumlar ulusal ve uluslararası düzeyde ciddi ses getirmiştir. WORLDEF, ayrıca, Mart 2020‘de Türkiye’nin ilk ve tek e-ticaret liderleri topluluğu ECOM LEADERS CLUB platformunun lansmanını yapmıştır.

WORLD E-COMMERCE FORUM

WORLDEF, İstanbul’da organize edilen uluslararası e-ihracat forumları ile ekosistemin paydaşlarına e-ihracat yol haritası sunmaktadır. Diğer yandan, Türkiye’nin farklı illerinde e-ihracat konferansları, e-ihracat seminerleri düzenlenmektedir. Günümüze kadar farklı illerde 20 farklı e-ihracat konferansları düzenlenmiştir. WORLDEF’in yurtdışında organize ettiği ilk e-ihracat forumu ise, 26-27 Kasım 2019 tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenmiştir. İki günlük forum, Azerbaycan Ekonomi Bakanlığı himayesinde gerçekleşmiştir. WORLD E-COMMERCE FORUM, Covid-19 pandemisi tedbirleri çerçevesinde 16 Mayıs 2020 tarihinde ilk kez online olarak düzenlenmiştir. WORLDEF BUSINESS SCHOOL   WORLDEF BUSINESS SCHOOL (WBS), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış Türkiye’nin ilk ve tek e-ticaret ve e-ihracat okuludur. WBS, Türkiye’de ağırlıklı olarak ihracatçı birlikleri, sanayi ve ticaret odaları ve kalkınma ajanslarının yanı sıra Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Ticaret Bakanlığı ile de eğitim işbirlikleri yapmaktadır. E-ihracat uzmanlarının yer aldığı WBS’de, e-ticaret ve e-ihracat için temel, orta ve ileri düzey uzmanlık seviyelerinde online ve sınıf eğitimleri sunulmaktadır. 2020 itibariyle WBS bünyesinde 5 binden fazla katılımcıya e-ihracat eğitimi verilmiştir. WORLDEF ENTERPRISE   WORLDEF ENTERPRISE, e-ihracat danışmanlığı hizmetleri ile küresel pazarlara açılmak isteyen firmalara rehberlik etmektedir. E-ihracat danışmanlık hizmetleri ile firmalar için e-ihracat stratejileri belirlenirken, kapsamlı e-ihracat yol haritaları kurgulanmaktadır. WORLDEF ENTERPRISE’ın odağında e-ticaret pazar araştırma raporları, yurtdışında şirket kurulumu, yurtdışı ödeme sistemleri ve e-ihracat devlet teşvikleri gibi konular başta olmak üzere birçok konu bulunmaktadır. Ayrıca, şirketlere özel sınır ötesi e-ticaret pazar araştırma raporları hazırlanmaktadır. ECOM LEADERS CLUB     ECOM LEADERS CLUB (ELC), Mart 2020 tarihinde kurulmuştur. Türk perakendecilerin e-ihracat hacimlerini artırmaya ve işlerini geliştirmelerini sağlamaya odaklanan kulüp, Türkiye’nin en önemli e-ticaret topluluğu olma vizyonu taşımaktadır. ELC bünyesinde Türkiye’deki önemli e-ticaret yöneticileri yer almaktadır. Kulüp, sınır ötesi e-ticaret yapmak isteyen perakende markalarını bir araya getirmiştir. Birçok kapalı devre etkinliğin yanı sıra yine kapalı devre uluslararası tecrübe paylaşım toplantıları organize edilmektedir. “A’DAN Z’YE E-İHRACAT” KİTABI   “A’dan Z’ye E-İhracat” kitabı, WORLDEF Başkanı Ömer Nart ve WBS Genel Müdürü Orxan İsayev tarafından Türkiye’de e-ihracat seferberliği başlatma misyonu ile kaleme alınmıştır. Türkiye’nin ilk ve tek e-ihracat başucu kitabı özelliği taşımaktadır. Kitap, Nisan 2019 tarihinde kurulan “WORLDEF YAYINLARI” tarafından basılmıştır.

İştiraklerimiz

WORLD ECOMMERCE FORUM

Uluslararası E-İhracat konferansları ile E-İhracat konusunda farkındalık yaratılmakta ve global network imkânı sunulmaktadır.

WORLDEF BUSINESS SCHOOL

WORLDEF BUSINESS SCHOOL tarafından E-İhracatta temel, orta ve ileri düzey seviyede online ve sınıf eğitimleri sunulmaktadır.

WORLDEF ENTERPRISE

E-İhracat Danışmanlığı ile firmaların E-İhracat Stratejileri belirlenmekte ve E-İhracat yol haritaları en kapsamlı şekilde kurgulanmaktadır. 

Bize Güvenenler

100+ Marka
Güveniyor