WORLDEF Eğitim Felsefesi

WORLDEF, merkezine e-ticareti koymaktadır. E-ticaret eğitim öğretim sistemini benzersiz olarak tasarlayan WORLDEF, sahip olduğu ulusal ve uluslararası network ile öğrencilerinin daha nitelikli bir eğitimden geçmesi için büyük bir emek sarf etmektedir. Networkunu öğrencileri ile paylaşarak, iş hayatlarına özgüvenli girmelerini sağlamaktadır. Ayrıca, “mentor-mentee” ilişkisi içinde öğrencilerinin doğrudan iş dünyasına entegre olmalarını katkı sunmaktadır.

WORLDEF, global değişimin tam ortasındadır. WORLDEF’in sahip olduğu e-ticaret vizyonunun temel özellikleri; e-ticaret okuryazarlığı ve inovatif kültürdür. En önemli network olarak görülen bu özelliklere ek olarak benzersiz eğitim sistemi, öğrencilerin eğitimlerinin sonunda iş hayatına yüksek bir arzuyla bağlanacakları kariyer seçimleri yapmalarında destekleyici rol üstlenmektedir. Bu kapsamda kâr yerine değer üretmenin önemi vurgulanmaktadır.

WORLDEF, kurulduğu 2017 yılından bu yana kısa bir süre geçmesine rağmen ekosistemdeki her değişimde bir aktör olmayı başarmıştır. Ekonomik gelişmeler, pandemi, dijitalleşme ve küreselleşmenin ortaya çıkardığı yeni durumlara hızlı bir şekilde adapte olmuştur. Bu çerçevede e-ticaret ve e-ihracat ekosistemindeki değişimin öncüsü olan WORLDEF, yenilikçi bir vizyonla e-ticareti lise eğitimine adapte etmeyi başarmıştır.